کفپوش گرانولی پارکی

    اگر شما فرزند کوچک دارید احتمالا زیاد به پارک خواهید رفت. اگر فرزند اولتان باشد به احتمال زیاد و تجربه ی کافی در زمینه بچه داری نداشته باشید؛ به احتمال زیاد از هر پیشامدی احساس خطر خواهید کرد. اما گاهی این نگرانی و احساس خطر کاملا طبیعی است؛ خصوصا زمانی که فرزندتان را به پارک برده اید. ایمنی زمین بازی کودکان و پارک ها بسیار حائز اهمیت است.

آن ها به دنبال کشف چیزهای تازه هستند؛ به قول معروف از دیوار صاف بالا می روند و شما نمی توانید جلوی تکاپوی آن ها را بگیرید. لذا ایمنی پارک­ ها اهمیت فوق العاده ای پیدا می کند. استفاده از کفپوش گرانولی پارکی بهترین راهکار است که شهرداری ها در پیش گرفته اند. باشد که این ایده و تدبیر در تمامی شهرستان ها و پارک ها اجرا گردد؛ زیرا کودکان حق دارند آزادانه بازی کنند و از زندگی لذت ببرند و نباید جلوی آن ها گرفته شود؛ استفاده از کفپوش گرانولی در پارک ها فضایی ایمن و مکانی امن را ایجاد می کند تا کودکان این مرز و بوم به بازی و تفریح بپردازند و والدین آن ها فارغ از نگرانی و ترس شاهد بازیگوشی فرزندشان باشند.

چرا کفپوش گرانولی؟

    یکی از موارد استفاده از کفپوش گرانولی در پارک ها و فضای بازی کودکان است. از این رو به کفپوش گرانولی کفپوش گرانولی پارکی نیز می گویند. کفپوش گرانولی پارکی از این جهت برای پارک ها مناسب است که در برابر گرما و نور شدید در تابستان و سرمای طاقت فرسا در زمستان بسیار مقاوم است.

البته اگر از جنس مناسب و مرغوب استفاده گردد. با یک بار خوب هزینه کردن و جنس مطلوب تهیه کردن می توان چندین سال از یک کفپوش گرانولی پارکی استفاده نمود. کفپوش گرانولی پارکی اگر از جنس نامرغوب تهیه گردد با گذشت زمان نه چندان زیادی ترک می خورد و پوسته پوسته می شود. جدای از این مطلب هدف استفاده از کفپوش گرانولی پارکی ایمنی و حفاظت کودکان است . پس باید بهترین و مرغوب ترین کفپوش گرانولی پارکی تهیه شود تا زمین خوردن بچه ها و کودکان متحمل آسیبی نگردند.

 

ویژگی کفپوش گرانولی پارکی:

    کفپوش گرانولی پارکی چیست؟ کفپوش گرانولی پارکی به علت خاصیت ارتجاعی و الاستیک بودنش (با برداشتن فشار از روی آن به حالت اولیه باز می گردد)، قابلیت ضربه گیری بسیاری دارد. در این صورت با افتادن کودکان از وسایل بازی نظیر سرسره، الاکلنگ و … آسیبی به کودکان وارد نمی شود.

 در حالی که اگر از کفپوش گرانولی پارکی برای زمین پارک ها استفاده نمی شد؛ با سقوط بچه ها مطمئنا آن ها آسیب شدیدی را متحمل می شدند. بنابراین ضروری است که تمامی پارک های کودکان با کفپوش گرانولی پارکی مفروش گردند. کودکانی که سرمایه های این سرزمین هستند و باید از آن ها درست مراقبت گردد تا در آینده آن ها نیز راه درست زیستن را فرا گیرند.

    سهل انگاری و کم گذاشتن در این مورد اصلا قابل اغماض نیست. در این جا روی ما با کسانی است که در این رابطه مسئول هستند؛ فرزندان شما هم قرار است از این پارک ها استفاده کنند پس شایسته است فضای بازی آنان نیز امن و مطمئن باشد. در صورتی که فرزندان این جامعه همگی در حکم فرزندان ما هستند. بهتر است کمی به قانون “کارما” بیاندیشیم!

کفپوش گرانولی در انواع ضخامت
تولید کفپوش گرانولی توسط گروه تولیدی پاورکفپوش

از دیگر ویژگی های کفپوش گرانولی پارکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جلوگیری از لغزندگی افراد به هنگام بارش باران و برف
  • مقاوم در برابر فشار و تحمل وزن اجسام سنگین، پاشنه ی کفش و …
  • مقاومت در برابر آتش ته سیگار (البته که سیگار کشیدن در فضای بازی بچه ها امری شایسته نیست)
  • مقاومت در برابر سایش (در اثر راه رفتن زیاد ساییده نشود)
  • مقاومت در برابر تماس با مواد شیمیایی
  • مقاومت در برابر گرما (نور مستقیم خورشید)
  • مقاومت در برابر سرما
  • خاصیت ضد آب بودن کفپوش گرانولی پارکی ( به هنگام بارش باران و برف)
  • و … .

نکاتی در مورد کفپوش گرانولی پارکی:

کفپوش گرانولی پارکی چیست؟   کفپوش های گرانولی پارکی در ابعاد و اندازه های متفاوت به بازار عرضه شده است. این کفپوش ها را با ضخامت های 30، 40 و 50 میلی متری و البته ضخامت های مختلف دیگر با قابلیت ضربه پذیری بالا  می توان برای متراژ های مختلف تهیه نمود.

کفپوش گرانولی پارکی به سادگی قابل نصب است. ضمن این که کفپوش گرانولی پارکی در طرح ها و رنگ­های متنوع و فراوان عرضه شده است. و به راحتی می توان کفپوش گرانولی مناسب سنین کودکان را تهیه و نصب نمود.

در صورت خرابی قطعه ای از کفپوش گرانولی پارکی به راحتی و در کمترین زمان می توان آن را تعویض نمود. اگر مکان مورد نظر هموار نبود و دارای پستی و بلندی های جزئی بود بدون نیاز به زیرسازی می توان کفپوش گرانولی پارکی را نصب کرد. اگر چنانچه زمین مذکور دارای شیب ناملایم و ناهمواری های خشن بود برای زیرسازی از بتن استفاده گردد؛ شن و ماسه برای مسطح ساختن محل مورد نظر مناسب نیست.

ماهیت کفپوش گرانولی چیست؟

    کفپوش گرانولی پارکی از لاستیک های فرسوده با اعمال حرارت و فشرده سازی ساخته می شوند. از این رو اگر کفپوش گرانولی را با نام کفپوش لاستیکی شنیدید تعجب نکنید. علت نام گذاری همین متریال سازنده ی آن می باشد.

    کفپوش گرانولی پارکی در دو نوع کفپوش تخت و کفپوش پایه دار( شانه تخم مرغی) می باشد. کفپوش تخت همان طور که از اسمش پیداست؛ کف آن ساده است و با زمین ارتفاعی ندارد. کفپوش  شانه تخم مرغی نیز با شانه های برآمده در زیر آن از تجمع آب به هنگام شستشو و بارش باران و برف جلوگیری می کند.

  به علت انقباض و انبساط در فصول مختلف سال.  یک فضای 3 تا 5 میلی متری بین قطعات کفپوش گرانولی پارکی لحاظ گردد. در هنگام نصب کفپوش گرانولی پارکی نباید از پیچ و مهره استفاده گردد.  و اگر بدون چسب مخصوص قصد نصب دارید باید با ایجاد زیرسازی مناسب با بتن در جای مناسب قرار گرفته و با فلز محدود شوند تا از جای خود تکان نخورند.کفپوش گرانولی پارکی چیست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ارتباط مستقیم با واتساپ
ارسال پیام به کارشناس فروش