کفپوش مناسب پارک

یکی از پر اهمیت ترین بخش یک زمین بازی مانند پارک ،کف آن است. ایمنی پارک هایی که کف آن ها با کفپوش گرانولی پوشیده شده است بسیار بیشتر است. پاورکفپوش تولید کننده کفپوش های گرانولی باشگاهی و پارکی می باشد.

پارک ها مکانی برای تفریح و شادی کودکان و نوجوانان محسوب می شود و نقش موثری در تربیت اجتماعی فرزندان ما دارد. ساخت پارک و فضای تفریحی برای شهروندان از وظایف ذاتی شهرداری هاست، به خصوص در شهر های امروزی که بیشتر ساکنین آن آپارتمان نشین هستند و نیاز مبرم به این گونه فضاها در آن بیشتر احساس می شود.

شهرداری ها به عنوان مدیران ارشد شهر باید به این نیاز شهروندان پاسخ در خور و شایسته ای داده و با احداث پارک ها و بوستان ها نوید بخش نشاط و شادابی برای همگان باشند.

یکی از قسمت های مدنظر اغلب مردم به خصوص کودکان و نوجوانان در پارک ها، زمین های بازی است . که باید ضمن استفاده از تجهیزات مناسب و ایمن از کفپوش مناسب پارک نیز برخور دار باشد. ویژگی های کفپوش مناسب پارک را می توان در امنیت و زیبایی آن جستجو کرد.

اهمیت استفاده از کفپوش مناسب پارک

شاید این موضوع زیاد به چشم نیاید، اما در کشور ما و در سال های اخیر بحث حقوقی مهمی در قالب حقوق شهروندی، در خصوص مسئولیت پذیری مدنی شهرداری ها در رابطه با خسارت برای افرادی که از پارک ها و بوستان ها استفاده می کنند، مطرح شده است. موضوعی که به دلیل بروز حادثه در اثر استفاده از تجهیزات بازی و حتی کف پوش غیر استاندار در مراجع قضائی مطرح و منجر به صدور رای و مقصر دانستن شهرداری ها به عنوان متولی احداث و نگهداری پارک ها می شود.

البته کارشناسان قوه قضائیه وظیفه بررسی موضوع را دارند و در برخی موارد نیز مقصر ایجاد خسارت شهرداری ها هستند که بدون دقت و رعایت استاندارد نسبت به تهیه و نصب تجهیزات اقدام می نمایند.

پس اهمیت موضوع این است که مدیران پشتیبانی و مالی شهرداری ها و مدیران سازمان پارک ها و فضای سبز باید دقت کنند تا بهترین تجهیزات با رعایت استاندارد های لازم جهت استفاده در اختیار شهروندان قرار گیرد و برای شهروندان احساس امنیت و برای مدیران شهرداری احساس آرامش به دنبال داشته باشد.

کفپوش گرانولی
کفپوش گرانولی

 

انواع کفپوش مناسب پارک

اغلب در زمین های بازی رو باز بوستان ها و پارک ها از کفپوش های گرانولی استفاده می شود. کفپوش گرانولی از ترکیب لاستیک و نوعی چسب تولید شده و بسیار سخت و مقاوم می باشد و قابلیت تحمل وزن های سنگین تجهیزات ورزشی و تفریحی در پارک ها را داشته و از عمر بالایی نیز برخوردار است.

از مهم ترین ویژگی های کفپوش گرانولی مقاومت خوب این کفپوش ها در برابر گرما، سرما، آب و نور می باشد که گزینه مناسبی برای شهرداری است چرا که باید این کفپوش ها در فضای باز نصب شود.

کفپوش گرانولی تخت

کفپوش گرانولی معمولی یا تخت به صورت قطعات مربع است که به سادگی در کنار یکدیگر قرار میگیرند و ترکیب زیبایی را از لحاظ رنگی به محیط میدهند. معمولا از این نوع کفپوش ها در مناطق کم بارش و مکان هایی استفاده می شود که از شیب مناسب برخوردار باشند. چرا که در هنگام باران آب های سطحی در زیر آن جمع شده و موجب پوسیدگی و کاهش طول عمر کفپوش خواهد شد. پس اگر در شهرستان های کم بارش هستید و زمین بازی و پارک شما دارای شیب مناسبی است، کفپوش گرانولی تخت گزینه مناسبی برای شهر و روستای شما می باشد.

کفپوش گرانولی پایه دار

اما بر خلاف کفپوش های تخت، اگر پارک و فضای سبز شما در یک منطقه پربارش و بارانی است، توصیه ما به شما این است که از کفپوش های پایه دار استفاده کنید. پایه های زیرین این کفپوش که به صورت شبکه هایی منظم است موجب اختلاف سطح لایه های زیرین کف پوش با زمین خواهد شد و فضای خالی به وجود آمده در زیر آن موجب هدایت آب های ناشی از باران شده و کفپوش را در برابر پوسیدگی حفظ می کند.

این کفپوش در مجاورت آفتاب و سرما هیچ تغییر حالتی ندارند. و به دلیل حالت ارتجاعی خود از امنیت بالایی در زمان سقوط کودکان از ارتفاع برخوردار است.

کفپوش گرانولی پازلی

کفپوش گرانولی پازلی به شکل پازل های مربعی شکل هستند که جابجایی و حمل آنها راحت و ساده بوده و همچون قطعات پازل بهم چفت می شوند. این قطعات را می توان بدون چسب بهم متصل کرد و در مکان موردنظر بکار برد.

کفپوش های پازلی شباهت زیادی به کف پوشی های تخت دارد ولی مثل کفپوش های پایه دار نیستند و فاقد پایه می باشد.  مهم ترین خصلت این کفپوش ها زیبایی بعد از نصب آن است که هارمونی دلنشینی را در صورت بهره مندی از رنگ های متنوع و چیدمان اصولی به ارمغان می آورد.

این کف پوش ها به دلیل روند تولیدی که دارند از قیمت بالایی برخوردار هستند اما در مقابل به دلیل نوع پازلی که دارند به راحتی و در کوتاهترین زمان بدون داشتن تخصص و ابزار خاص نصب گردیده و به صورت کفپوش تاتامی بصورت پازل در یکدیگر قفل می شوند.

نحوه نصب کفپوش مناسب پارک

ترجیحا و شاید در برخی از مکان ها و فضاهای موجود باید زیرسازی مناسب قبل از نصب کفپوش مناسب پارک صورت بگیرد. در برخی از مکان ها بتن ریزی گزینه مناسبی می باشد و اگر بجای زیرسازی بتنی از آسفات خوب هم استفاده گردد اصلا ایرادی ندارد. مهم زیرسازی مناسب دارای شیب و استحکام است که مانع از هم گسیختگی کفپوش خواهد شد.

نصب کفپوش گرانولی تخت

برای کفپوش گرانولی تخت بهتر است از چسب مخصوص استفاده شود. یک خبر مسرت بخش این که ما در پاورکفپوش با کسب دانش روز و تجربیات طولانی توانسته ایم چسب مورد نیاز را خودمان تولید کنیم و در صورت درخواست در اختیار مشتری قرار دهیم.چسب تولیدی ما به روش استاندار و با قیمت مناسب تولید شده و امتحان خود را نیز خوب پس داده است.

نصب کفپوش گرانولی پایه دار

کفپوش گرانولی پایه دار از طریق چسب به روی زمین زیرسازی شده نصب می گردد. نکته مهم در استفاده از کفپوش مناسب پارک این است که معمولا کفپوش ها نیاز به چسب ندارند اما به دلیل اینکه در فضای عمومی قرار دارند.  و ممکن است توسط برخی از افراد برای استفاده های دیگر در منزل جدا شود بهتر است جهت اطمینان و جلوگیری از هدر رفت هزینه های عمومی توسط چسب بر روی زمین متصل گردد.

نصب کفپوش گرانولی پازلی

کفپوش های پازلی هم با توجه اینکه بصورت پازل تولید شده نیازی به چسب ندارد.  اما به همان دلیل که در بالا اشاره شد کار از محکم کاری عیب نمی کند. البته این را هم بگوییم که محکم کاری هم حدی دارد. نکند تصمیم بگیرید کفپوش ها را با پیچ و مهره به زمین متصل کنید زیرا این اقدام یک کار غیر حرفه ای و غیر استاندارد است. و موجب می شود در صورت سقوط از ارتفاع و یا زمین خوردن افراد بر روی کفپوش مناسب پارک، بدن آنها با این پیچ و مهره های فلزی برخورد و خسارت جبران ناپذیری را بر دوش دولت بیاندازد.

ابعاد و رنگبندی کفپوش مناسب پارک

کفپوش های گرانولی در 10 رنگ توسط متخصصان فنی ما تولید می شود. هموراه یکی از مولفه های مدنظر شرکت پاور کفپوش در مشاوره ی مدیران محترم شهرداری و پیمانکاران گرامی برای انتخاب کفپوش مناسب پارک اطلاع از ابعاد مکان مورد نظر می باشد تا بتوانیم بهترین سایز و ضخامت و ابعاد را ارائه نماییم.

کفپوش گرانول مناسب پارک ضخامت 20 میلیمتر ابعاد 100*100 سانتیمتر.

کفپوش گرانول مناسب پارک ضخامت 25 میلیمتر ابعاد 100*100 سانتیمتر.

کفپوش گرانول مناسب پارک ضخامت 30 میلیمتر ابعاد 100*100 سانتیمتر.

کفپوش گرانول مناسب پارک ضخامت 40 میلیمتر ابعاد 100*100 سانتیمتر.

راه های خرید کفپوش مناسب پارک

راه های متعددی برای ارتباط با ما در سایت موجود است.  راحت ترین راه فشردن دکه “تماس با ما” در انتهای همین مطبی است که می خوانید، کافی است با ما تماس بگیرید و اطلاعات خود را در خصوص کفپوش مناسب پارک، ویژگی ها و نحوه خرید تکمیل کنید. برای امنیت خاطر شما قبل از خرید نمونه کارهای درخواستی به صورت رایگان و بدون نیاز به عودت به آدرسی که شماره ارائه می دهید ارسال خواهد شد. تا با خیال آسوده بدون حضور در شرکت خرید خود را ثبت کنیم. البته حضور شما در شرکت و بازدید از فرایند تولید موجب خرسندی ما و همکارانمان خواهد شد.

منتظر شما هستیم، شهری زیبا، ایمن و پایدار داشته باشید…

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ارتباط مستقیم با واتساپ
ارسال پیام به کارشناس فروش