قیمت کفپوش گرانولی چگونه تعیین می شود؟

عوامل زیادی بر قیمت کفپوش گرانولی تاثیر گذارند. اما سوالی که از اهمیت بیشتری برخوردار است و ذهن تمام افراد جهان را به خود مشغول کرده این است که آیا یک کالا با قیمت پایین تر از کالاهای مشابه آن می تواند کیفیت قابل قبولی را داشته باشد؟

در این مقاله ابتدا عوامل تاثیرگذار بر قیمت کفپوش گرانولی را مورد بحث قرار می دهیم و سپس نکاتی را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید کفپوش ارزان و با کیفیت را بشناسید .

عوامل موثر بر قیمت کفپوش گرانولی 

در زیر به طور مجزا و مفصل به عوامل تاثیر گذار بر قیمت کفپوش اشاره شده و برای هرکدام توضیحاتی ارائه گردیده است.

مواد اولیه

مواد اولیه تولید کفپوش گرانولی شامل رنگ،چسب و گرانول یا لاستیک است.چسب موردنیاز برای تولید این کفپوش از نواع پلی اورتان بوده که در برابر دمای بالا مقاوم می باشد.معمولا چسب های مورد نیاز این محصول را از کشور هایی مثل ترکیه، چین و در گذشته نه چندان دور از آلمان  نیز وارد می کردند.و دلیل اینکه دیگر از آلمان و اروپا چسب وارد نمی شود تحریم های اقتصادی می باشد. اما امروزه شرکت پاورکفپوش توانسته چسب موردنیاز خود را تولید کرده و با همان کیفیت چسب های وارداتی در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد.

دومین ماده اصلی تولید کفپوش ،رنگ می باشد.رنگ هایی که استفاده می شود در تولید باید در برابر دماهای بالا دوام داشته باشند و به اصطلاح نسوزند.زیرا اگر رنگ مقاوم در برابر دما نباشد هم می تواند باعث آتش سوزی در خط تولید شود و هم رنگ مورد نظر کفپوش را به دست ندهد.

و اما اصلی ترین ماده تولید کفپوش ،لاستیک می باشد.شاید از خود بپرسید لاستیک چگونه می تواند تبدیل به کفپوش شود که بسیار سوال خوبی ست.در جواب باید گفت که لاستیک های فرسوده و کهنه و به اصطلاح خراب که دیگر هیچ استفاده ای از آنها نمی توان برد برای سالیان درازی در زباله دانی ها رها می شدند . رفته رفته تعداد آنها به قدری زیاد شد که دیگر از عهده هزینه های نگهداری آن بر نمی آمدند.همچنین جایی برای نگهداشتن آنها وجود نداشت و با پر شدن ظرفیت زباله دانی ها و قبرستان های لاستیک باید فکری برای این مواد بلااستفاده کرده میشد.برای همین منظور صنعتگران غربی برای اولین بار اقدام به تولید دستگاه هایی برای بازیافت لاستیک ها نمودند.پس از بازیافت لاستیک ها سیم یا آهن و نخ و گرانول حاصل شد.به این ترتیب توانستند از گرانول  آهن بازیافتی استفاده دوباره در صنعت ببرند.گرانول های لاستیکی که اندازه آن ها از یک تا پنج میلیمتر می باشد را با چسب مخلوط کرده و با ریختن آنها در قالب های خاص و  با اعمال فشار و حرارت تبدیل به کفپوش های گرانولی نمایند.

آنچه برداشت می شود این است که سه ماده رنگ،گرانول و چسب در تعیین قیمت کپوش تاثیر گذار هستند.

دستگاه ها و تجهیزات و چکاپ خط تولید

دومین عامل موثر در قیمت کفپوش گرانولی نوع دستگاه ها و مدت زمان تعمیر و چکاپ خط تولید می باشد. دستگاه های مختلفی با  سازوکار های مختلف وجود دارند که در تولید کفپوش های لاستیکی استفاده می شوند.هر چه دستگاه ها قیمت بیشتری داشت باشند مجهز تر و هوشمند تربوده و در نهایت کفپوش در شرایط ایده آل تولید می گردد که این موضوع بر کیفیت کفپوش تاثیر می گذارد.اما زمانی که شما بخواهید محصولی را به فروش برسانید می توانید با کیفیت عالی و قیمت مناسب رضایت مشتری را جلب نمایید.پاورکفپوش با سیاست های فوق حرفه ای شقلی و تولیدی و اخلاقی خط مشی مشخصی را چهارچوب فعالیت قرار داده است.در این خط مشی مطرح شده که تمامی دستگاه های خط تولید باید در هفته یکبار (معمولا روزهای جمعه به دلیل تعطیل بودن کارخانه )سرویس و چکاپ شوند تا از کوچک ترین مشکل احتمالی در تولید جلوگیری شود.در ضمن گفتنی است که پاورکفپوش از بهترین دستگاه ها و تشکیلات روز استفاده می نماید.چرا که معتقد است بار کج به منزل نخواهد رسید .

تولید مواد اولیه توسط خود کارخانه

این مساله بسیار حائز اهمیت می باشد.زیرا با تولید مواد اولیه مورد نیاز در درون سازمان می توان بسیاری از هزینه ها از جمله حمل و نقل و سود فروش دلالان  صرفه جویی نمود.برای مثال برند معروفو جهانی مک دونالد با تولید تمامی مواد مورد نیاز  در مجموعه خود توانسته کمترین قیمت را با بهترین کیفیت به جهانیان ارائه نماید. شرکت پاوکفوش نیز با تکیه بر همین سیاست توانسته چسب و گرانول مورد نیاز خود ار در مجموعه خود تولید و حتی مقدار مازاد آن را به فروش برساند. این مساله باعث شده تا محصولات پاورکفپوش کمترین قیمت در حین بهترین کیفیت را داشته باشد.

خلاصه این که با بررسی موارد فوق می توانید نه تنها کفپوش بلکه هر محصولی را که می خواهید تهیه نمایید را پیدا کرده و مناسب ترین آن را تهیه نمایید. آنچه مطالعه فرمودید عوامل موثر بر قیمت کفپوش گرانولی بود که امیدواریم مورد فایده قرار گرفته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ارتباط مستقیم با واتساپ
ارسال پیام به کارشناس فروش