کفپوش گرانولی چیست؟

کفپوش گرانولی از خانواده کفپوش ها است که از ترکیب لاستیک و نوعی چسب تولید شده و بسیار سخت و مقاوم می باشد. برای اطلاع از توضیحات جامع در خصوص کفپوش گرانول کمی وقت بگذارید و مقاله ما را با دقت مطالعه کنید. برای تولید این کفپوش ها از دانه‌های گرانول که از بازیافت لاستیک های فرسوده به دست می آید و تمام این مراحل در مجموعه بزرگ پاورکفپوش انجام می گردد.

کفپوش گرانولی
کفپوش گرانولی

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می نمایید،کفپوش گرانولی یک نوع کفپوش از هزاران نوع کفپوش می باشد.این کفپوش با نام های دیگری مانند کفپوش لاستیکی،کفپوش باشگاهی،کفپوش بدنسازی و کفپوش پارکی شناخته می شود.کفپوش لاستیکی به این دلیل نامگذاری شده است که جنس این کفپوش ها از لاستیک های ازکار افتاده خودروهاست و به همین دلیل به آن کفپوش لاستیکی می گویند. نام دیگر کف مطرح شد کفپوش باشگاهی است .دلیل این نامگذاری استفاده این کفپوش ها در باشگاه های بدنسازی و ورزشی از جمله سالن های رزمی ،ایروبیک ، وزنه و …. می باشد.همچنین نامگذاری این کفپوش ها با کفپوش پارکی به علت استفاده و نصب  آن در پارک ها می باشد.پس به خاطر داشته باشید که مشاهد هر یک از این اسامی ،منظور کفپوش های گرانولی است.امروزه این کفپوش ها بسیار معروف و شناخته شده در بین مردم هستند.طبق تجربه بنده به عنوان مدیر فروش و بازرگانی شرکت بزرگ پاورکفپوش ،امروزه می بینیم که کاربرد این کفپوش ها به چه اندازه گشترش داشته است.در اوایل مدتی که این کفپوش ها در کشور ما وارد و به مصرف رسید تنها در باشگاه ها مورد استفاده قرار می گرفت.رفته رفته به دلیل اینکه ویژگی ضربه گیری خوبی دارند در پارک ها و زمین های بازی نیز مورد استفاده قرار گرفتند.پس از آن زمین های بازی کودک در مهد کودک ها و حیاط مدارس با این کفپوش ها تجهیز شدند.تا جایی که اکثریت مردم با این کفپوش ها آشنا  شده و حالا در حیاط خانه های خود نصب می کننده تا فرزندانشان در حین بازی اگر زمین خوردند آسیب کمتری را متحمل شوند.

بنابراین با کمی تامل و تفکر می توان متوجه اهمیت  کفپوش های گرانولی در زندگی امروزی را دریافت.و از آنجایی زندگی بشر همواره به سمت راحتی ، امنیت بیشتر و مدرن شدن می رود باید بخشی از تولید را به این مسائل اختصاص دهیم.به همین دلیل شرکت تولیدی و معتبر پاورکفپوش اقدام به تولید این کفپوش ها با بهترین کیفیت نموده است. شاید تمامی تولید کنندگان بگویند که بهترین تولید کننده هستند و محصولاتشان با کیفیت ترین و ارزان ترین است.اما هرگز سند و مدرکی ارائه نمی کنند تا ادعایشان را ثابت کنند. اما مفتخرم که اعلام دارم محصولات برند پاورکفپوش در کنار دارا بودن بالا ترین کیفیت بازار ،کمترین قیمت را دارند.و برای این ادعا اسناد و دلابل مهمی و معتبری را در ادامه مطرح خواهیم ساخت.

ویژگی ها

کفپوش گرانولی پاورکفپوش دارای وزن بسیار بالاتری نسبت به تاتامی و محصولات مشابه است. وزن هر قطعه از کـفپوش گرانولی حدود ۲۰ کیلو گرم بوده و باعث می شود هنگام تمرین قطعات از هم فاصله نگیرند و جای خالی بین آنها ایجاد نشود.از مهم ترین ویژگی های کفپوش های گرانولی علاوه بر وزن زیاد که موجب جلوگیری از جابجایی و حرکت آن می شود این است که در مقابل آفتاب، آب و حتی رطوبت مقاوم است.دانه های گرانول لاستیکی کهاین کفپوش ها با استفاده از آن تولید می شود به دلیل دارا بودن خاصیت ارتجاعی قابلیت ضربه پذیری خوبی داشته و دارای استحکام بی نظیری می باشد.حال بصورت جداگانه و مفصل و دسته بندی شده به ویژگی های کفپوش گرانولی می پردازیم.

1-وزن

این کفپوش ها وزن زیادی دارند و در مقایسه با کفپوش های تاتامی بسیار سنگین هستند.وزن این کفپوش ها به ازای ضخامت هر یک میلیمتر یک کیلو گرم می باشد.یعنی کمترین ضخامت این کفچوش ها که 20 میلیمتر است دارای وزن 20 کیلوگرم می باشد.و به همین ترتیب کفپوش با ضخامت 25 میلیمتر دارای وزن 25 کیلوگرم و کفپوش دارای ضخامت 30 میلیمتر 30 کیلوگرم وزن دارد. وزن زیاد این کفپوش ها هم خوب است و هم بد.خوبی آن این است که هنگام نصب این کفپوش ها وزن زیاد آنها موجب می شود تا نیازی به چسب نباشد و با کنار هم قرار دادن و چیدن آنها کار نصب به اتمام می رسد.چرا وزن زیاد آنها باعث می شود که در جای خود بمانند و جابجا نشوند.و همچنین وزن زیاد آنها یاعث مقاومت و محکمی بیشتر آنها  می شود.معایب سنکین بودن کفپوش ها در حمل و نقل و جابجایی آنهاست.برای جابجا کردن یک کفپوش یک نفر به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد .نیاز به دو شخص می باشد تا هرکدام یک طرف کفپوش را گرفته و جابجا یا حمل نمایند.همچنین هزینه و کرایه حمل بارهای سنگین نسبت به بار های سبک بیشتر است. به هرحال این معایب و محاس در کنار هم اگر مورد بررسی قرار بگیرند و در مجموعه محاسبه گردند میبینیم که مزیت های آن بیشتر است.یعنی بهتر است کفپوش سنگین باشد اما جنس آن بهتر و مقاوم تر باشد و نصب آسان و کم هزینه ای داشته باشد.

2-ضربه گیری

کفپوش های گرانولی بسیار ضربه گیر هستند و می توانند ضربه های سنگین و بزرگ را دفع کنند.برای مثال در باشگاه های بدنسازی و وزنه که ورزشکاران دائما در حال تمرین با وزنه های سنگین هستند.با افتادن یک وزنه از دست وزشکار امکان دارد آسیب جدی به کف سالن و یا آن محیط وارد شود.اگر کف سالن موزائیک یا سرامیک باشد قطعا با افتادن وزنه روی آن خواخد شکست .درست کردن یک سرامیک شکسته کاری دشوار و هزینه بر برای صاحب باشگاه خواهد بود.و بد تر از آن که این شکستن ها هرگز تمامی ندارد و هر لحظه امکان سقوط وزنه از دست افراد می باشد. همچنین در زمین های بازی کودکان و پارک ها که کودکان در حال بازی و فعالیت هستند می توان از این کفپوش ها استفاده کرد.درست است که سطح این کفپوش ها مانند آسفالت کمی زبر است اما آن آیبی که آسفالت به کودکان وارد می کند را ندارد.بچه ها موقع بازی کردن و دویدن به این طرف و آن طرف ممکن است زمین بخورند.و ما به عنوان والد و یا مربی و یا یک انسان بزرگ نباید کودکان را از بازی منع کنیم به این دلیل که امکان دارد آسیب ببینند.ما وظیفه داریم تا محیط و شرایطی کاملا ایمن و استاندارد برای آنها مهیا کنیم تا با خیال راحت به بازی بپردازند و با افتادن روی زمین آسیب نبیند.کودکان سرشار از انرژی کودکی هستند و باید آن را توسط بازی و فعالیت های این چنینی تخلیه نمایند.پس این مساله به روح و روان کودکان نیز مرتبط است.پرا که با محدود کردن کودکان و عدم تخلیه انرژی آنها .آنها دچار اضطراب شده و در آینده امکان دارد تا مشکلات روانی و روحی برایشان پیش بیاید. همانطور که میبینید کفپوش گرانولی خیلی مهم تر از آن است که فکرش را می کنیم.

3-مقاومت

کفپوش های لاستیکی بسیار با دوام و مقاوم هستند.اجازه دهید مثالی را مطرح کنم.حتما دیده اید که لاستیک های ماشین ها چه مقاومتی دارند.برای مثال یک خودرو سواری معمولی حداقل یک تن وزن دارد.یعنی هزار کیلوگرم که عدد کمی نیست.حال میبینید که چهارعدد لاستیک بع راحتی وزن یک خودروی یک تنی را تحمل میکنند.به همین منوال خودرو های باری را در نظر بگیرید مثل نیسان و کامیون که وزن آنها با بار تا 20 تن هم می رسد. و این تایر ها هستند که زیر فشار همچین وزنی قرار میگیرند.پس می توانیم نتیجه بگیرید که جنس لاستیک بسیار مقاوم است.حال که می دانیم کفپوش های گرانولی از لاستیک ساخته می شوند و از جنس لاستیک هستند و هم در فرایندی مشابه با فرایند تولید لاستیک تولید می شوند می توانیم به مقاومت آنها اعتماد کنیم.

این کفپوش ها در بدترین شرایط محیطی مقاو هستند.برای مثال اگر در مناطق کویری و گرمسیر زندگی میکنید با خیال راحت از آنها استفاده کنید.چرا که در برابر دما های بالا دوام خوبی دارند.همچنین اگر در مناطق سردسیر زندگی میکنید مثا مناطق کوهستانی ،باز هم نگران نباشید و از کفپوش های لاستیکی استفاده کنید.چرا که در دما های بسیار پایین هم مقاومت بسیار بالایی دارند.دیگر شرایط  مانند باران،برف،گردوخاک و تابش مستقیم نور خورشید به هیچ وجه نمی توانند آسیبی به این کفپوش ها برسانند.در رابطه با تابش مستقیم نور خورشید باید بگوییم که این شرایط باعث نمی شود تا رنگ کفپوش ها از بین رفته یا کمرنگ شوند و از یان بابت باید خیالتان را راحت کنیم.

4-نصب

پیش تر اشاره ای به این موضوع شد که کفپوش ها نصب راحت و آسانی دارند.همانطور که گفته شد وزن زیاد این کفپوش ها باعث شده تا نصب آنها سهل و کم هزینه گردد.چرا که با وزن زیادی که دارند از جای خود جابجا نشده و تکان نمیخورند و همین که آنها را کنار هم بچینید کار نصب تمام شده است. این اولین دلیل راحتی نصب کفپوش ها بود.دلیل دوم ابعاد کفپوش هاست.ابعاد این کفپوش ها صد در صد سانتی متر است .البته ابعاد کوچکتری از این کفپوش ها نیز تولید شده و در بازار موجود می باشد.اما بیشتر در این ابعاد یعنی یک متر در یک متر موجود می باشند. همین امر باعث می شود تا با قرار دادن یک عدد از این کفپوش ها یک متر مربع از محیط خود را با کفپوش نصب کرده باشید.این عامل باعث می شود تا هم نصب کفپوش ها آسان گردد و هم سرعت نصب افزایش پیدا کند. به طور کلی اگر سالن یا محیطی که می خواهید آنجا را با کفپوش های گرانولی بپوشانید و یا تجهیز نمایید دارای قناسی نباشد کار بسیار راحتی در پیش دارید.هرچند مکان هایی که دارای قناسی هستند نیز خیل دشوار نیست که کفپوش نصب شوند .چرا که روشی بسیار راحت و آسان برای برش زدن این کفپوش ها وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود.

5-برش زدن آسان کفپوش ها

در این قسمت می خواهیم روشی آسان و بدون دردسر برای برش زدن کفپوش های لاستیکی به شما یاد بدهیم.چرا که گاهی لازم است تا برای نصب آنها .آنها را برش زده و به اندازه محیط موردنظر در آورد.در نتیجه این موضوع بسیار اهمیت دارد و ما تصمیم گرفتیم که آن را مطرح کنیم.

برش کفپوش ها مساله مهمی است و همچنین بسیاری از افراد این سوال را دارند که چگونه می توان این کفپوش های محکم را برش زد.باید بگوییم که اصلا جای نگرانی نیست و با روش زیر که به صورت گام به گتم و مرحله ای گفته شده است می توانید به راحتی کفپوش ها را برش بزنید.

مراحل برش زدن کفپوش های گرانولی:

1-علامت زدن قسمتی که قرار است برش بخورد.

2-قرار دادن کفپوش بر روی یک سکو

3-قسمت  بزرگتر روی سکو قرار بگیرد و قسمت کوچکتر روی هوا معلق باشد.

4-قسمتی که روی هوا معلق شده را با دست به سمت زمین فشار دهید تا  کفپوش از قسمتی که خط کشی شده است برای برش خوردن کمی خم شود.

5-حال با کارت بر روی خطی که محل برش است چندین  بار به آرامی بکشد.

به همین راحتی می توانید کفپوش را برش دهید.البته نکته ای که باید دقت داشته باشید این است که کاتر تیز باشد و از کاتر های کند استفاده نکنید.

 برای چه فضاهایی استفاده می شود؟

این نوع کفپوش های استفاده های مختلفی دارندکه می توان با توجه به مکان مورد نظر و خواسته های شما متفاوت باشد. در ادامه به چند مورد از مهم ترین موراد استفاده ازآنها  اشاره می کنیم.

استفاده در فضاهای ورزشی

این کفپوش بدلیل قابلیتی که در تحمل وزن های سنگین دارد یک انتخاب مناسب برای باشگاه هایی از قبیل بدنسازی است که از دستگاه های سنگین استفاده می کنند.معمولا برای رشته های ورزشی مثل بدنسازی، ایروبیک، یوگا و… از کفپوش گرانولی استفاده می شود، دلیلش این است که در این رشته ها هم سلامت و ایمنی برای ورزشکار حائز اهمیت است و هم سلامت و حفاظت از تجهیزات برای صاحبان  باشگاه های ورزشی.از طرفی زیبایی خیره کننده ای که با سالن ورزشی می دهند باعث جذب و رضایت مشتری می گردد.از جمله  فضاهای ورزشی که کم هم نیستند می توانیم به باشگاه های بدنسازی،باشگاه های رزمی،سالن های یوگا،باشگاه های ایروبیک،باشگاه های وزنه برداری و باشگاه های مختلف دیگر اشاره کنیم.پیش تر گفته شد که بیشترین مصرف کفپوش های گرانولی برای باشگاه های بدنسازی است .اگر شما هم جزو افرادی هستید که باشگاه بدنسازی راه انداخته و یا قصد  راه اندازی آن را دارید می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس گرفته و صفر تا صد عملیات نصب کفپوش از تولید تا آمادگی کامل جهت انجام ورزش را به ما بسپارید.

استفاده در پارک ها

اغلب  شهرداری ها ترجیح می دهند از کفپوش های گرانولی در زمین های بازی رو باز بوستان ها و پارک ها استفاده کنند و دلیل این انتخاب خود را استحکام، بادوامی و کیفیت مناسب آن برای ماندگاری در زمان طولانی عنوان می کنند.از مهم ترین ویژگی های کفپوش گرانولی مقاومت خوب این کفپوش در برابر گرما، سرما، آب و نور است که آن را به عنوان گزینه اول برای نصب در فضای باز مطرح نموده است.بنابراین طبیعی است که در مناطق روباز که در معرض عوامل محیطی مثل باد،باران،برف و گردوخاک هستند از این کفپوش ها استفاده  شود.پارک ها محل بازی کودکان هستند.اگر کودکی در حین بازی بر روی زمین بیوفتند تصور کنید که چه آسیب هایی را محتمل خواهد شد.ما می توانیم با نصب کفپوش های گرانولی این آسیب ها را به حداقل برسانیم.پس دست به کار شوید و اگر در محله شما پارک یا زمین بازی وجود دارد که دارای کفپوش های ضربه گیر نیستند شناسایی کنید و به شهردای محترم آن منطقه درخواست نصب کفپوش گرانولی و ضربه گیر نمایید.فرزندان شما حق امنیت و ایمنی را دارند.

استفاده در مهد کودک ها

مهد کودک ها مکان هایی هستند که با هدف آموزش و آمادگی کودکان برای آینده ایجاد شده اند.از لحاظ اجتماعی،فرهنگی،مهارت های زندگی و غیره را می توان در بستر بازی به کودکان آموخت .تا در آینده به مشکل بر نخورند.حال باید ببینیم آیا یک مهد کودک استاندارد که بتواند این اهداف را دنبال کند چه ویژگی هایی باید داشته باشد.اولا مربیانی که در یک مهد کودک در حال انجام وظیفه هستند باید کاملا آموزش دیده بوده و از لحاظ روحی و روانی افراد سالمی یاند تا به کودکان آسیب نرسانند.سپس محیط مهد کودک باید استاندارد و مجهز بوده باشد .این امر به انداز مربیان مهد کودک اهمیت دارد.برای مثال کودکان در حیاط مهد کودک شروع به بازی می کنند.همه می دانیم که بازی کردن بچه ها معمولا از نوع پرفعالیت و پر جنب و جوش است. در این حالت امکام برخورد کودکان با یکدیگر وجود دارد.همچنین امکان برخورد آنها با زمین نیز محتمل است.درنتیجه باید کف محوطه مهدکودک با کفپوش ضربه گیر پوشیده شده باشد تا این نوع آسیب های احتمالی به حداقل برسد.

استفاده در اصطبل ها

همانطور که می دانید وزن اسب ها زیاد است.از طرفی فشار پای اسب ها بر روی سطح بسیار زیاد است.این مساله باعث شده تا صاحبان اصطبل ها فکری برای کف محوطه و محل نگهداری اسب ها کنند.معمولا کف اصطبل ها را از چوب می سازند.در این حالت اسب ها در مکانی سفت و خشک قرار خواهند گرفت که در اذیت خواهند بود.بعضی افراد نیز کف محل نگهداری اسب ها را با خاک و یا علوفه می پوشانند تا کمی نرم شود.اما این روش نیز معایبی دارد .خاک باعث می شود تا نعل اسب ها زود به زود نیاز به جابجایی و سرویس داشته باشند.بنابراین باید به دنیال گزینه ی بهتری بود .پیشنهاد ما کفپوش های گرانولی پاورکفپوش با ضخامت 30 میلیمتر است.چرا که این کفپوش می تواند فشار ایجاد شده توسط پای اسب را بگیرد.از طرفی باعث آسایش اسب می گردد.می دانید که اسب ها موجوداتی حساس و ارزشمند هستند.پس باید به درستی با آنها رفتار شده و محل زندگی شان مناسب و استاندارد باشد.یکی دیگر از دلایلی که پیشنهاد می کنیم از این کفپوش ها استفاده کنید نظافت راحت آنهاست.فضولات حیوانی را به راحتی می توانید از روی این کفپوش ها برداشته و با کمی آب آن را تمیز نمایید.

استفاده در ویلا ها 

امروزه ویلا ها هرچه زیباتر باشند بیشتر مردم را به خود جذب می کنند.ویلاسازان و طراحان ویلا و حتی مهندسان معمولا سعی میکنند تا بیشتر به زیباسازی ویلا بپردازند تا قیمت آن افزایش پیدا کند.به قول امروزی هر چه لاکچری تر باشد بهتر است.بنابراین افراد به دنبال وسایلی هستند که به زیباسازی محیط مورد نظرشان کمک کند.از قضا کفپوش های گرانولی ما نیز در جهت این هدف کاربرد بسیاری دارد.امروزه ما شاهد آن هستیم که تعداد سفارشات بیشتری به ویلا ها تعلق می گیرد.زیبایی و تنوع رنگ این کفپوش ها همگان را در هر زمینه ای که فعالیت می کنند بع خود مجذوب نموده است.هیچ نگرانی در استفاده این کفپوش ها در محوطه ویلا ها وجود ندارد.چرا که شما می توانید با خودروی خود بر روی آن رفته و بدون اینکه آسیبی به کفپوش ها برسد.همین ویژگی های منحصر به فرد کفپوش های ماست که دائما در حال گسترش بوده و روز به روز بر مصارف و کاربرد های آن افزوده می شود.

استفاده در مکان های دیگر

آنچه کارشناسان ما در قسمت اپراتور و پاسخگوی مشتریان گزارش می دهند نشان دهنده آن است که تا چه حد این کفپوش ها در نزد مردم شناخته شده و محبوب هستند.در زیر به چند نمونه از تماس های شما عزیزان و پرسش در مورد اینکه در چه مکان هایی می توان از این کفپوش ها استفاده کرد را با هم میبینبم.

1-عزیزی در طی تماس با کارشناس ما می پرسد آیا می توانم برای کف تعمیرگاه خودم از این کفپوش ها استفاده کنم ؟و اما ببینیم پاسخ کارشناس پاورکفپوش به این شخص محترم:ما توصیه نمیکنیم که برای کف تعمیرگاه های انومبیل از این کفپوش ها استفاده شود.تنها دلیل ما این است که با ریختن روغن ماشین ها و خودرو ها بر روی این کفپوش ها دیگر به هیچ وجه نمی توانید آنها را مانند روز اول تمیز نمایید.برای همین ما توصیه نمیکینیم. همانطور که کارناس ما بایان نمود این کفپوش ها تنها در صورتی که روغن روی آنها بریزد نمی توان دوباره آن را تمیز کرد. برخی افراد از بنزین برای پاک کردن مواد روغنی از روی کفپوش استفاده می کنند که بسیار کار اشتباهی است .چون بنزین یک ماده خونده و حلال است و با حل کردن چسب کفپوش باعث سست شدن آن و ریزش آن می شود.

2- شخص دیگری با کارشناس ما تماس گرفته و جویا شده بود که آیا از این کفپوش ها می توانیم در بیمارستان هم استفاده کنیم یا خیر ؟برای بیمارستان ها معمولا کاربرد ندارند اما می توان در بیمارستان هایی که بخش اطفال و سالمندان را بطور مجزا پوشش می دهند در محوطه های آن قسمت ها در جهت آسایش کودکان و سالمندان  عزیز نصب نمایند.

3-شخصی نیز در طی تماسی با کارشناسان ما می پرسد که آیا می توان در خانه باشگاه خانگی تاسیس کرده و از این کفپوش ها برای زیر دستگاه ها و دمبل ها استفاده کرد؟ که باید به این شخص گفت صد در صد می تواند این کار را انجام دهد.درواقع کاربرد اصلی کفپوش های گرانولی همین است.

حال به چند مورد ا زموارد کاربرد کفپوش های گرانولی اشاره ی نماییم.

1-باشگاه های خانگی

2-حیاط ویلا ها

3-حیاط خانه ها

4-پشت بام خانه ها

5-پاررکینگ ها

6-استخر ها

7-کارخانه ها

8-کارگاه ها و تولیدی ها

9-حیاط مدارس

10-حیاط مهد کودک ها

رنگبندی های کفپوش گرانولی

خب خب خب ،آقایان و خانم ها رسیدیم  به مبحث جذاب در مورد این کفپوش ها .با ما همراه باشید تا شما  را شگفت زده کنیم.

شرکت پاور کفپوش بعنوان مرجع تولید کننده کفپوش گرانولی برای باشگاه های ورزشی داخل و خارج از کشور، قادر به تولید این محصول در ابعاد و رنگبندی مختلف میباشد.

امروزه رنگ ها نقش مهمی در زندگی های ما ایفا می کنند.در تمامی ابعاد زندگی بشر می توانید رد پای رنگ ها را مشاهده نمایید.برای مثال از صنعت دکوراسیون گرفته تا پوشاک و لباس هایی که روزانه از آنها استفاده میکنیم.شاید برای شما جلب باشد بدانید که اهمیت رنگ ها در زندگی ما خیلی فراتر از این مباحث است.به عنوان نمونه در حوزه روانشناسی مقوله ای با نام روانشناسی رنگ ها وجود دارد.این علم در جایی به کار می آید که  می خواهیم از رنگ ها علاوه بر زیباسازی محیط با وسایل از رنگ ها استفاده علمی و موثر داشته باشیم.می دانید که هر رنگ یک معنا و مفهومی دارد . باز هم به عنوان نمونه همه می دانیم که رنگ سبز بیشتر برای ایجاد و القای حس آرامش استفاده می شود.یا رنگ های روشن مثل قرمز و آبی حس نشاط و انرژی را القا می کنند. و همچنین رنگ مشکی احساس جدیت و تلاش وپشتکار را تلقین می نماید.پس با این اوصاف می توانیم رنگ ها را در زندگی روزمره خود با هدفمندی انتخاب نماییم.

حال می خواهیم علم روانشناسی رنگ ها را وارد حیطه بحث خود یعنی کفپوش های گرانولی کنیم.وقتی تا حدودی با این علم یعنی علم روانشناسی رنگ ها آشنا باشیم می توانیم انتخب هایمان را بهتر و هدفمند کرده و تاثیرات بهتری از انتخاب هایمان داشتخ باشیم.برای نمونه فرض کنید می خواهید حیاط خانه سالمندانی را با کفپوش های گرانولی تجهیز کنید تا خدایی ناکرده اگر یک عزیز سالمند که در آنجا زندگی می کند زمین بیوفتد آسیب نبیند. ویا این آسیب به حداقل خود برسد.می توانید برای این منظور از رنگی استفاده کنید که احساسس که القا می کند با  احساسی که افراد سالمند به زندگی دارند یکسان باشد.بله ،رنگ سبز می تواند حس امید و آرامش را در درون سالمندان عزیز تقویت نماید.

نمونه ی دیگر می توانیم به زمین های بازی کودکان اشاره کنیم.کودکان موجوداتی پر انرژی و سر زنده بوده و همواره به دنبال جنب و جوش و خوشحالی هستند.فرض کنید می خواهید زمین بازی یا محلی که کودکان در آن به بازی می پردازند را با این کفپوش ها مجهز نمایید.علاوه بر این که ای ن کفپوش ها قرار است نقش ضربه گیر را ایفا کنند و کودکان را از آسیب دور نگه دارند . می توانند با رنگی که دارند حس سرزندگی را نیز به کودکان القا نمایند.ما برای این مورد رنگ های روشن مثل آبی و قرمز را پیشنهاد میکنیم.نگران رنگ نباشیدوشرکت پاورکفپوش برای انواع احساسات . سلایق کفپوش گرانولی تولید می نماید.برای مشاهده مشخصات کفپوش های گرانولی کلیک کنید.

انواع:

کفپوش گرانولی تخت

کفپوش معمولی یا تخت به صورت قطعات مربع است که به سادگی در کنار یکدیگر قرار میگیرند و ترکیب زیبایی را از لحاظ رنگی به محیط میدهند.معمولا از این نوع کفپوش در مناطق کم بارش و مکان هایی استفاده می شود که از شیب مناسب برخوردار باشند. چرا که در هنگام باران آب های سطحی در زیر آن جمع شده و موجب پوسیدگی و کاهش طول عمر کفپوش خواهد شد.

کفپوش گرانولی پایه دار

کفپوش گرانول پایه دار برای پوشاندن سطح‌های مختلف به خصوص فضاهای ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند و به آن کفپوش ضربه گیر و کفپوش پارکی نیز می‌گویند.در تولید کفپوش  پایه دار پارکی اهمیت کیفیت دانه های گرانولی بسیار مورد توجه قرار می گیرد.گرانول های تولید شده باید از کیفیت یکدست و یکنواخت برخوردار باشند تا در تولید محصولات ثانویه نیز مشکلی ایجاد نکنند.این کفپوش در مجاورت آفتاب و سرما هیچ تغییر حالتی نداشته و به دلیل حالت ارتجاعی خود از امنیت بالایی در زمان سقوط کودکان از ارتفاع برخوردار است. همچنین پایه های زیر این کفپوش با تشکیل شبکه هایی بین زمین و کفپوش موجب هدایت آب های ناشی از باران نیز می شود.

گرانول پازلی

کفپوش پازلی به شکل پازل های مربعی شکل هستند که جابجایی و حمل آنها راحت و ساده بوده و همچون قطعات پازل بهم چفت می شوند. این قطعات را می توان بدون چسب بهم متصل کرد و در مکان موردنظر بکار برد.کفپوش های پازلی شباهت زیادی به کف پوشی های تخت دارد ولی مثل کفپوش های پایه دار نیستند و فاقد پایه می باشد و بر خلاف قیمت تمام شده تولید، فرآیند نصب آسانی دارد و هر فردی می تواند به راحتی آن را نصب نماید.همچنین اگر قصد استفاده از کفپوش در اندازه های دلخواه را دارید، به راحتی می توانید با کاترهای محکم کفپوش گرانولی را به اندازه دلخواه برش دهید.از طرفی نصب کفپوش گرانولی پازلی نیاز به هیچ چسب و یا پیچ و مهره ای ندارد و تنها با چفت شدن پازل ها این فرآیند به اتمام می رسد.کفپوش گرانولی چیست

 گرانول رولی

تنها ویژگی برجسته کفپوش رولی اندازه بزرگ آن در طول است، یعنی دیگر نیاز نیست شما برای یک فضای چند صد متری ساعات ها یا حتی روزها معطل چیدن کفپوش های تایلی یک در یک شوید.این کفپوش برای محیط های بزرگ کاربرد بیشتری داشته و نیاز کمتری به برش دارد.

شستشو و نگهداری

اگر این کفپوش ها  در فضای باز نصب شده می توانیم هر وقت که نیاز داشتیم آن ها را شستشو دهیم، اگر در فضای بسته نصب شده و به دلیل عدم وجود نور و گرما نمی توانیم منتظر خشک شدن آن ها بمانیم پیشنهاد می کنیم هر چند روز یک بار با استفاده از یک تی نخی نم دار سطح آن ها را تمیز نمایید تا نیاز به شست و شو نباشد.

نحوه نصب 

معمولا سالن های ورزشی دارای کف و زیرسازی آماده و استانداردی هستند. اما در فضاهای رو باز و پارک ها ضروری است جهت بهره مندی از نهایت کارکرد کفپوش ، مکان ما از زیرسازی مناسب برخوردار باشد.منظور زیرسازی مناسب دارای شیب و استحکام است که مانع از هم گسیختگی و پوسیدگی کفپوشها به غیر از کفپوش پایه دار خواهد شد.

نصب کفپوش گرانول تخت

برای کفپوش تخت بهتر است از چسب مخصوص استفاده شود، در حال حاضر این چسب توسط شرکت پاورکفپوش به روش استاندار و با قیمت مناسب تولید و در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

نصب کفپوش گرانول پایه دار

کفپوش پایه دار از طریق چسب به روی زمین زیرسازی شده نصب می گردد. البته شاید نیازی به چسب نباشد. اما اگر می خواهید در فضای عمومی و روباز این کفپوش ها را  نصب کنید بهتر است جهت جلوگیری از سرقت آن را با چسب به زمین محکم کنید.

نصب کفپوش گرانول پازلی

نصب کفپوش های پازلی هم با توجه اینکه بصورت پازل تولید شده نیازی به چسب ندارد، چرا که مثل یک پازل به هم متصل می شوند، اما به همان دلیل که قبلا اشاره شد کار از محکم کاری عیب نمی کند. البته کفپوش ها را به دلیل امکان آسیب به انسان نباید با پیچ و مهره به زمین متصل کرد.

نصب کفپوش گرانول رولی

تنها کاری که باید بکنید این است که رول ها را یکی پس از دیگری روی کف فضای مورد نظر باز کنید.مانند فرش آن ها را پهن کرده و دوباره به صورت لول و رول جمع کنید.نضافت این کفپوش ها بسیار آسان بوده و با یک پارچه مرطوب می توانید آنها را تمیز کنید.

انواع رشته های ورزشی که می توانیم در آنها از کفپوش گرانولی استفاده کنیم

انواع رشته های ورزشی وجود دارد که می توانیم در آنها از کفپوش های گرانولی استفاده کنیم.در ادامه به چند مورد می پردازیم.

1- ورزش های  هوازی

امروزه به دلیل مصرف غذاهایی که در آنها از مواد نگهدارنده استفاده میشود و رایج شدن بیماری های متعدد در سنین پایین ، بسیاری از مردم به ورزش روی آورده اند.

کسانی که ورزش میکنند در دوران سالمندی از سلامت جسمی و روحی بیشتری برخوردارند. ورزش منظم ، با قاعده و هدفمند میتواند بر سلامتی ، جوانی ، سیستم تنفسی ،سیستم قلبی عروقی ، عملکرد سیستم اسکلتی عضلانی و……تاثیرات بسزایی بگذارد و همچنین میتواند از بیماری هایی مانند دیابت ، بیماری های ریوی و کلیوی ، فشارهای عصبی و افسردگی و…… جلوگیری کند.یکی از این ورزش ها ، ورزش های هوازی هستند که در ادامه به آن می پردازیم.

حال می خواهیم به طور مفصل به ورزش های هوازی بپردازیم تا کاملا با آن ها آشنا شوید.

ورزش های هوازی چیست؟

ورزش های هوازی که نام دیگر آن «کاردیو» است ؛ هرگونه ورزشی است که ضربان قلب را افزایش می دهد.

به ورزش هایی که فعالیت بخش های مختلف بدن را مانند: ریه ها ، قلب و عضلات را زیاد کند تا شما از آمادگی جسمانی بیشتری برای ورزش کردن داشته باشید ، ورزش های هوازی می گویند.اگر شدت انجام ورزش های هوازی بیش از اندازه بالا باشد ، به ورزش غیر هوازی تبدیل میشود.

انواع ورزش های هوازی

1 ـ شنا کردن : شنا کردن فواید زیادی برای بدن دارد. زیرا شنا یک ورزش هوازی است. فشار خون را کاهش میدهد ، قلب را تقویت میکند و باعث میشود خون بیشتری توسط قلب در بدن پمپاژ شود.روزانه حدودأ 30 دقیقه شنا کنید تا فشار خون خود را پایین بیاورید. شنا باعث افزایش متابولیسم شما میشود و همچنین باعث بالا رفتن سطح کلسترول خون نیز میشود . 30 دقیقه شنا به اندازه 45 دقیقه ورزش بر روی زمین ارزش دارد.

2 ـ پیاده روی : برای اینکه یک فعالیت بدنی سالم داشته باشید لازم نیست که حرکات ورزشی پیچیده ای را انجام دهید ، بسیاری از فعالیت های ساده روزمره و مداوم میتوانند تاثیری به مراتب بیشتر از ورزش های سخت داشته باشند. یکی از این فعالیت های ساده ، پیاده روی است. پیاده روی عضلات بدن را نیز درگیر میکند و تاثیرات مثبتی بر روی سلامتی فرد دارد.

3 ـ کلاس های ورزش هوازی : در کلاس های ورزش های هوازی زیر گروه های ورزشی زیادی وجود دارد که شامل : پیلاتیس , کراس فیت , بادی کامبت , ایروبیک , زومبا , بادی پامپ  و فانکشنال میشوند. هر کدام از این زیر گروه ها فواید و اثرات خاص خود دارد.

4 ـ کیک بوکسینگ : اگر چه به لگد زدن در نام این ورزش به عنوان اولویت اشاره شده است ؛ اما این نوع از هنرهای رزمی از هر دو دست و پا به عنوان نقطه تماس استفاده میکند. کیک بوکسینگ به دلیل اینکه یه ورزش هوازی به حساب می آید ؛ بر قلب و عروق , افزایش قدرت بدن , کاهش استرس , افزایش سطح اعتماد به نفس , بهبود هماهنگی , سوزاندن مگا کالری و……. تاثیر گذار است.

5 ـ رکاب زدن : دوچرخه سواری ورزشی خوب برای قلب و عضلات است و ممکن است به بهبود توانایی راه رفتن , حفظ تعادل و بالا رفتن از پله ها هم کمک میکند. رکاب زدن یک ورزش هوازی است. فعالیت هوازی هنگام رکاب زدن دوچرخه برای مغز , قلب و رگ های خونی خوب است. فعالیت هوازی همچنین باعث آزادی اندروفین ها با مواد افیونی درون زای بدن میشود و احساس خوشی در فرد ایجاد میکند.

6 ـ دویدن : دویدن از طریق تقویت استخوان ها و ماهیچه ها سرعت سِیر پیری را کاهش میدهد. دویدن در عرض 20 تا 25 دقیقه میتواند ذهن , بدن و روح شما را تغییر دهد و این موضوع اصلا اغراق نیست ؛ زیرا فواید دویدن از لحاظ علمی ثابت شده است. همانطور که می دانید دویدن یکی از رایج ترین و کم هزینه ترین ورزش های هوازی است که از فواید آن می توان به : کمک به بهبود روحیه , آرامش ذهن , عملکرد بهتر سیستم بدن , هوش بهتر , خواب خوب , بهبود زندگی احساسی و….. اشاره کرد.

7 ـ طناب زدن:  طناب زنی یکی از روش های ساده و پرطرفداری است که از گذشته تا کنون کاربرد داشته است. طناب زنی نیز یکی از آسان ترین و کم هزینه ترین ورزش های هوازی است ؛ که عضلات شما را تقویت میکند , هماهنگی خوبی بین عصب و عضله برقرار میکند و از همه مهم تر ؛ عملکرد سیستم قلبی عروقی را تا حد زیادی بهتر میکند. خرید طناب ، یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که میتواند برای سلامتی تان انجام دهید.

دستگاه های ورزش هوازی :

 

1 ـ تردمیل

2 ـ دوچرخه ثابت نشسته

3 ـ الپتیکال

6 ـ نردبان جَکوب

7 ـ دوچرخه ثابت اسپینینگ

8 ـ دوچرخه ایردین

9 ـ دستگاه دوپینگ (شبیه ساز قایقرانی)

10-استیرمیل یا ماشین پله نوردی

9 ـ اسکی صحرایی : رشته اسکی صحرا نوردی را باید از جمله رشته های قدرتی و بسیار محرک در المپیک زمستانی معرفی کرد. اسکی یک راهکار عالی برای علاقمندان به برف و کوهستان است. از انواع آن میتوان به تکنیک کلاسیک و تکنیک آزاد اشاره کرد ؛ که میتوان به فواید زیادی همچون : تقویت مفاصل و استخوان ها , بهبود عضلات پایین تنه و تقویت بالا تنه , تقویت سیستم ایمنی بدن , کالری سوزی , افزایش سلامت ذهنی , افزایش استقامت و تناسب عضلانی و…… اشاره کرد. همچنین تفریح و سرگرمی خوبی برای وقت گذرانی با دوستانتان است.

10 ـ ورزش های هوازی با شدت بالا و وقفه های کوتاه : تمرینات تناوبی با شدت بالا ، نوعی از ورزش های هوازی هستند که با شدت بالا و در بازه زمانی کوتاه انجام میشود. وقفه های استراحت بین این تمرینات تناوبی نیز کوتاه در نظر گرفته میشود. این تمرینات شامل :

1 ـ جامپینگ جک

2 ـ حرکت زانو بلند

Squap thrust 3 ـ

4 ـ چرخس روسی

5- تمرینات هیت

6 ـ تمرینات اینتروال ـ لانج پرشی

7- لاغری با حرکات برپی

8 ـ حرکت کوه نورد

9 ـ جک نایف مورب

این ورزش های هوازی بسیار آسان و بدون نیاز به دستگاه یا حتی کوچکترین امکانات ، قابل انجام است.

 

 تاثیرات ورزش های هوازی بر سلامت انسان

1 ـ عضلات قوی : عضله سازی و داشتن اندامی زیبا این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از افراد فکر میکنند برای تقویت عضلات باید تمرین های سنگین و سختی را انجام دهند ؛ اما اصلا اینگونه نیست و شما میتوانید با حرکات ساده ی ورزش های هوازی ؛ اندامی زیبا و ایده آل داشته باشید.

2 ـ رقیق شدن خون : غلظت خون یکی از معضلات تمرینات بدنسازی است که بهترین راهکار برای خروج از این معضل خونی انجام تمرینات هوازی است. ورزش های هوازی باعث میشود پلاسما یا بخش مایع خون افزایش پیدا کند.

3 ـ کارکرد بهتر قلب : انجمن قلب آمریکا ؛ برای بالا نگه داشتن سطح سلامت قلب ، روزانه 30 دقیقه تمرین هوازی متوسط و شدید را توصیه میکند. اگر نمیتوانید 30 دقیقه به طور مداوم ورزش کنید ، میتوانید مدت زمان ورزش خود را به بخش های 10 تا 15 دقیقه تقسیم کنید. ورزش های هوازی ضربان قلب را افزایش میدهد که تاثیر زیادی بر سلامت قلب و مغز دارد. بهترین و ساده ترین ورزش های هوازی برای کارکرد بهتر قلب شامل : انجام حرکات موزون(رقصیدن) , حرکت روی دستگاه اسکی فضایی یا الیپتیکال , دوچرخه سواری , شنا , بالا رفتن از پله ها در خانه , قدم زدن و…… میشود.

4 ـ کارکرد بهتر شش ها : تمرین های زیادی برای افزایش حجم شش ها وجود دارد که بسیار موثرند. حجم ریه همان مقدار هوایی است که ریه ها میتوانند برای مدت کوتاهی داخل خودشان نگه داشته و سپس خارج کند. بعد از 20 سالگی کم کم عملکرد ریه ها ضعیف تر میشود و دیگر مثل قبل نمیتواند هوا را داخل خودش نگه دارد ؛ اما نیازی به نگرانی نیست ؛ زیرا شما میتوانید با یکسری ورزش های هوازی آسان مانند : پلانک , شنا , دویدن و پیاده روی عملکرد ریه های خود را بهبود ببخشید.

5 ـ کاهش وزن : اگر کمی اهل ورزش کردن باشید احتمالا میدانید که وجود تمرینات هوازی در روتین روزانه ، یکی از بهترین راه های چربی سوزی است. اما اغلب کسانی که اضافه وزن دارند ؛ بر این باورند که تنها با انجام دادن این نوع ورزش ها میتوانند لاغر شوند. حتما باید در کنار ورزش های هوازی رژیم داشته باشید. به طور مثال فردی از صبح تا بعد از ظهر انواع غذاها و خوراکی ها را میل کند به امید اینکه عصر به باشگاه میرود تا کمی ورزش کند. در دامه به چند ورزش هوازی که برای کاهش وزن بشدت موثرند می پردازیم :

1 ـ قدم زدن و پیاده روی (سوزاندن 300 ـ 400 کالری در ساعت)

 

2 ـ ورزش فوتبال (سوزاندن حدود 900 تا 1400 کالری در ساعت)

 

3 ـ ورزش های رزمی (سوزاندن حدود 700 تا 1100 کالری در ساعت)

 

4 ـ ورزش پله نوردی (سوزاندن حدود 650 تا 900 کالری در ساعت)

 

5 ـ ورزش تنیس (سوزاندن حدود 600 تا 900 کالری در ساعت)

 

6 ـ طناب زدن (سوزاندن بیش از 1000 کالری در ساعت)

 

7 ـ ورزش شنا (سوزاندن حدود 600 کالری در ساعت)

 

8 ـ ورزش قایقرانی و پاروزنی (سوزاندن حدود 840 کالری در ساعت)

 

9 ـ ورزش دوچرخه سواری (سوزاندن حدود 600 کالری در ساعت)

 

10 ـ دویدن (سوزاندن حدود 600 کالری در ساعت)

 

11 ـ ورزش ایروبیک (سوزاندن حدود 300 تا 400 کالری در ساعت)

6 ـ کاهش فشار خون و کلسترول : فشار خون بالا ارتباط نزدیکی با عدم فعالیت بدنی دارد و این در حالی است که ورزش های هوازی میتواند به پایین آوردن فشار خون در افراد مبتلا به پرفشاری خون کمک کند. ورزش های هوازی منجر میشود تا عضله قلب شما قوی تر شود. قلب قوی تر مقدار بیشتر خون را با تلاش کمتری تلمبه میکند. اگر قلب شما با فشار کمتری بتواند خون را تلمبه کند ، نیروی وارد بر شریان ها کاهش می یابد و فشار خون پایین می آید.

 

7 ـ بهبود میل جنسی : ورزش های هوازی از جمله مهمترین فعالیت ها است که علاوه بر سلامتی باعث بهبود بسیاری از مسائل دیگر در زندگی میشود. افرادی که ورزش های هوازی انجام میدهند از میل جنسی بیشتری برخوردار هستند نسبت به افرادی که ورزش نمی کنند. ورزش های هوازی بدن را برای انجام حرکات , نشاط , شادابی و آرامش لازم برای میل جنسی را به ارمغان می آورد. به همین دلیل ورزش های هوازی یکی از تاثیرگذارترین عوامل افزایش میل جنسی در خانم ها و آقایان است. ورزش های هوازی به پمپاژ بهتر خون در تمام نقاط بدن کمک میکند. بدن انسان در بهترین شرایط فیزیکی به صورت غریزی میل جنسی اش افزایش می یابد. ورزش های هوازی به ویژه تمرینات پایین تنه ، باعث ترشح هورمون هایی مانند تستوسترون در بدن میشود. افزایش تستوسترون با ورزش های هوازی باعث افزایش انگیختگی در مردان و زنان میشود.

8 ـ جلوگیری و درمان دیابت : ورزش های هوازی بهترین راه برای مبارزه با عوارض دیابت از جمله بیماری های قلبی , کلیوی و…… می باشد. انجام ورزش های هوازی به مدت 30 دقیقه و حداقل چهار تا پنج روز در هفته برای بیماری دیابت بسیار سودمند خواهد بود. برخی از ورزش های هوازی که به بهبود دیابت کمک میکند ، ورزش هایی مانند والیبال , بکستبال , تنیس , شنا یا نرمش در آب , دوچرخه سواری , ایروبیک و……. را شامل میشود.

9 ـ جلوگیری و درمان افسردگی : افسردگی یک بیماری است و داروهای خودش را دارد ؛ اما قرص های ضد افسردگی ، تنها راه حل نیستند ، روش های درمانی دیگری هم وجود دارد. تحقیقات نشان میدهد که ورزش نیز یک درمان موثر است. سعی کنید در هفته ، چند جلسه ی 30 دقیقه ای فعالیت بدنی داشته باشید. ورزش های هوازی میتوانند تولید اندروفین را در بدن افزایش دهد. اندروفین و یک سری هورمون های سرخوشی دیگر ، هورمون هایی هستند که خلق و خوی شما را بهبود می بخشد.

10 ـ جلوگیری و درمان پوکی استخوان : پوکی استخوان که به آن استئوپروز نیز میگویند ، حالتی است که بافت استخوانی دچار تخریب شده و از میزان تراکم استخوان ها کاسته میشود. بعد از مدتی ممکن است باعث شکستگی استخوان ها شود. هدف از انجام ورزش های هوازی برای افراد مبتلا به پوکی استخوان ، تقویت عضلات و در نتیجه استخوان ها و همچنین ایجاد تعادل در بدن آنها است ؛ زیرا در صورت زمین خوردن آسیب کمتری به آن وارد شود و صدمه ای نبیند. از جمله ورزش های مخصوص پوکی استخوان میتوان به : فعالیت های هوازی با شدت متوسط , دویدن , دوچرخه سواری و…… اشاره کرد.

11 ـ جلوگیری و درمان سرطان : ورزش های هوازی منظم و روزانه علاوه بر ایجاد یک حس خوب در فرد ، استقامت و انعطاف پذیری او را در برابر بیماری ها بیشتر میکند. ورزش های هوازی به دلیل تغییر متابولیسم بدن ، احتمال خطر ابتلا به سرطان را کاهش میدهد. همچنین پس از تشخیص سرطان و شروع درمان ، به کنترل بیماری کمک میکند. چند نوع ورزش هوازی که میتواند به جلوگیری و درمان سرطان کمک کند شامل : پیاده روی تند , تمرین های تقویت کننده عضلات , تمرینات ایروبیک , دویدن , شنا کردن و……. میشود.

چه زمانی و چگونه ورزش های هوازی را شروع کنیم؟

 

اگر برای سلامتی خود ارزش قائل هستید ؛ از همین امروز ورزش کردن را شروع کنید. در روزهای اول بهتر است واقع بین باشید و از ورزش های ساده و کوچک مانند : پیاده روی و دویدن شروع کنید ؛ یعنی سعی نکنید به خودتان فشار بیاورید و خستگی زیادی را تحمل کنید. از زمانی کم مثلا 15 دقیقه شروع کنید و هر روز کم کم به آن بیفزایید.

چه مقدار ورزش در روز برای سلامتی بدن نیاز است؟

 

باید برنامه دقیقی برای خود بچینید و یک زمان مشخص را برای ورزش کردن جزو روتین های هر روز خودتان قرار دهید. ما برایتان برنامه های راحت و آسانی را که وقت زیادی از شما در روز نمی گیرند را آماده کرده ایم که در ادامه به آن میپردازیم:

 

تمامی بزرگسالان در اغلب روزهای هفته باید 30 دقیقه فعالیت ، با شدت متوسط ، انباشته کنند.انباشته کردن به این معنا است که شما میتوانید روز خود را با 10 تا 15 دقیقه فعالیت آغاز کنید و سپس در طول روز ، دو بار دیگر ، این میزان فعالیت را تکرار کنید. برای مثال ، 15 دقیقه صبح ، 15 دقیقه بعد از ظهر و 15 دقیقه شب. شدت متوسط یعنی احساس کنید هنگام فعالیت ، گرم شده و اندکی از نفس افتاده اید.

یا 20 تا 60 دقیقه فعالیت هوازی مستمر ، به مدت سه تا پنج بار در هفته با حداکثر ضربان قلب 60 تا 90 درصد ، دو تا سه روز تمرین قدرتی انجام شود.

برنامه دیگر میتواند ( پنج دقیقه رفت ، پنج دقیقه برگشت) باشد. درست همان طور که از نامش پیدا است ، پنج دقیقه از نقطه ی شروع پیاده روی می کنید و سپس ، پنج دقیقه دوم به نقطه ی شروع باز میگردید. این تمرین ساده ، و تقریبا برای همه قابل اجرا است. این تمرین ، با وجود آسانی ، در رفتار فیزیکی شما تغییر ایجاد میکند. شما میتوانید به مرور زمان ، مدت انجام این تمرین را افزایش دهید ؛ مثلا با پنج دقیقه شروع کنید و پس از مدتی ، آن را به 5/7 دقیقه رفت و 5/7 دقیقه برگشت برسانید ؛ که تا جمعه 15 دقیقه فعالیت کرده باشید. میتوانید پس از انجام تمرین 15 دقیقه ای ، تمرین خود را به 30 دقیقه برسانید.

تمام انواع حرکات و دستگاه های مرتبط با ورزش هوازی که مطرح شد را در نظر بگیرید.می توانید با ایجاد یک محیط در خانه به عنوان باشگاه خانگی ،برای خودتان یک باشگاه ورزشی ایروبیک  داشته باشید.برای تجهیز باشگاه خانگی خود ابتدا باید کف آن را با کفپوش های گرانولی یا کفپوش های تاتامی بپوشانید .

رشته بدنسازی

رشته بدنسازی که دیگر نیاز به معرفی ندارد.این ورزش گل سرسبد و مادر دیگر ورزش ها شناخته می شود.از طرفی همانطور که پیش تر مطرح کردیم بیشترین استفاده از کفپوش های گرانولی مختص باشگاه های بدنسازی است.یعنی رتبه اول کاربرد کفپوش گرانولی برای رشته ورزشی بدنسازی یا همان بادی بیلدینگ می باشد.حالا چه می خواد باشگاه های بدنسازی عمومی باشد،چه باشگاه های خانگی.دلیل این اتفاق هم همانطور که گفته ایم وزن زیاد دستگاه ها و وزنه ها و دمبل های این رشته ورزشی است و تنها کفپوش که می تواند این وزن و فشار را تحمل  کند کفپوش های لاستیکی یا گرانولی هستند.

چگونه کفپوش گرانولی را تهیه نماییم؟

برای تهیه این کفپوش ها می توانید به چند روش عمل کنید.در زیر به روش های مختلف تهیه این کفپوش ها از شرکت بزرگ پاورکفپوش اشاره شده است.

1)بهترین و آسان ترین روش برای خرید از پاورکفپوش تماس با کارشناسان ما می باشد.برای این کار کافی ست با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید و باقی کار ها را به ما بسپارید.

تلفن تماس با کارشناسان ما : 0912940263   –   09374882819

2) یکی دیگر از روش های ارتباط با ما واتساپ می باشد.شما می توانید به همان شماره های بالا در واتسپ پیغام فرستاده تا کارشناسان ما کمتر از دو دقیقه به شما پاس بدهند.مزیت ارتباط با واتساپ این است که شما می توانید از کارشناسان درخواست نمونه کار و لیست قیمت نمایید. این روش باعث می شود کیفیت خرید و ارتباط شما با ما دو چندان گردد.

3)روش دیگری که می توانید با کمک آن محصولات ما را مشاهده ، مقایسه و تهیه نمایید مراجعه به وبسایت ما می باشد.با ورود به سایت پاورکفپوش می توانید محصولات را به طور دقیق و با جزیئات هرچه بیشتر آشنا شوید و به مقایسه آنها بپردازید و سپس در همان سایت سفارش خود را ثبت نمایید.

4) یکی دیگر از راه های ارتباط با پاورکفپوش و تهیه کفپوش های گرانولی و دیگر محصولات بازدید از صفحه اینستاگرامی ما به آدرس powerkafpoosh می باشد.در صفحه اینستاگرام ما نیز مانند وبسایت می توانید  تصاویر محصولات را مشاهده نموده و در همان جا با پیغام گذاشتن در دایرکت مشاوره رایگان دریافت کرده و سفارش خود را ثبت نمایید.

هر یک از این را ها که برای شما آسوده تر و راحت تر باشد می توانید با ما ارتباط برقرار نمایید.چندین کارشناس در مجموعه پاورکفپوش متظزر شما هستند تا با آنها تماس بگیرید تا به شما عزیزان خدمت رسانی نمایند.

مراحل خرید از پاورکفپوش

مراحل خرید و تحویل بار از پاوکفپوش را در ادامه مشاهده می کنید.

مرحله  اول : انتخاب محصول

ابتدا می بایست محصول خود را انتخاب نمایید.برای این کار می توانید در وبسایت،اینستاگرام و واتساپ پاورکفپوش تصاویر محصولات ر امشاهده کرده و با مطلع شدن از قیمت ها محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید.پیش از انتخاب محصول هرگونه پرسشی که داشته باشید را می توانید از کارشناس بپرسید و به نوعی یک مشاوره کامل اما رایگان دریافت نمایید.پس از انتخاب محصول وارد مرحله دوم یعنی ارائه مشخصات شخصی خود به کارشناس می شوید.

مرحله دوم: ارائه مشخصات

در این مرحله کارشناس از شما یک سری مشخصات شخصی را درخواست می کند. مشخصاتی از قبیل نام ، نام خانوادگی ،محل سکونت،آدرس دقیق و شماره تماس .این اطلاعات برای این است که وارد مرحله سوم شوید یعنی مرحله دریافت فاکتور.
مرحله سوم : دریافت فاکتور

در ای مرحله با استفاده از اطلاعاتی که به کارشناس ما داده اید برای شما یک فاکتور از سفارش شما ارسال می گردد.می توانید با مشاهده فاکتور هرگونه تغییری که لازم می بینید در آن اعمال نمایید.

مرحله چهارم : واریز وجه

در این مرحله شما فاکتور خود را دریافت کرده اید و باید اقدام به واریز وجه نمایید.پس از واریز وجه و ارائه مدارک پرداخت به کارشناس سفارش شما قطعی شده و به صورت رسمی ثبت می شود.

مرحله پنجم : دریافت محصول

در این مرحله سفارش شما آماده شده و برای شما ارسال می گردد.هنگام ارسال مسول انبار کارخانه با شما مجدد تماس گرفته و از شما می خواهد تا هر روز و ساعتی که راحت تر بودید بار را  برایتان ارسال نماید.

خلاصه و در آمدی بر کفپوش گرانولی

کفپوش­های گرانولی که به کفپوش های پارکی و کفپوش های باشگاهی نیز معروفند از جنس گرانول هستند که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد جامعه قرار گرفته اند و در بسیاری اماکن مورد استفاده قرار میگیرند و جایگزینی مناسب برای کفپوش های سرامیکی, سنگی و … در باشگاه های بدنسازی, پارک ها, مترو و بسیاری اماکن دیگر هستند. اینگونه کفپوش ها نقش مهمی در حوزه تولیدات صنعتی دارند و کاربرد مهم آنها استفاده مجدد محصولات پلاستیکی و بازیافتی است.

موضوعات و موارد بررسی شده در این مقاله:

– مزیت استفاده از کفپوش های گرانولی

– انواع مدل های کفپوش گرانولی

– کاربردهای کفپوش گرانولی

مزیت استفاده از کفپوش های گرانولی:

استفاده از کفپوش های گرانولی در محیط های مختلف خصوصا باشگاه بدنسازی و پارک و محل بازی کودکان موجب حفظ امنیت و جلوگیری از آسیب دیدن احتمالی در اثر برخورد با کف زمین میشود چرا که کفپوش های گرانولی دارای خاصیت ارتجاعی و ضربه گیری فوق العاده هستند و نقش محافظ را دارند.

انواع مدل های کفپوش گرانولی:

کفپوش های گرانولی در مدل های متنوع کفپوش پازلی, تخم مرغی, درجاریز و رولی تولید میشوند که هرکدام از آن ها برای مکان خاصی مورد استفاده قرار میگیرند.

– کفپوش پازلی: این نوع از کفپوش گرانولی به شکل مستطیل و مربع ساخته میشود و تمام اشکال آن به صورت پازل داخل یکدیگر چفت میشوند. قیمت کفپوش های پازلی گرانولی مناسب و مقرون به صرفه است و به آسانی نصب میشوند.

– کفپوش تخم مرغی: از ویژگی های بارز این نوع کفپوش ها برجستگی قسمت زیره آن است و همانطور که از نامش پیداست مانند شانه تخم مرغ است این مدل کفپوش گرانولی برای مکان هایی که دارای ناهمواری بوده و یکپارچه نیست مناسب است چرا که سطح ناهموار را پوشش داده و هموار میکند. از کفپوش های تخم مرغی گرانولی در پارک ها و فضای سبز بیشتر استفاده میشود.

– کفپوش درجاریز: این مدل کفپوش گرانولی که جزو جدید ترین کفپوش ها است به شکل یکپارچه روی کف زمین نصب میشود این نوع کفپوش درز ندارد و در طرح ها و شکل های مختلف ساخته میشود.

– کفپوش رولی: این نوع کفپوش گرانولی دارای ضخامت کم است و در مکان هایی مانند اتاق بازی کودک و فضای داخلی اداره و … مورد استفاده قرار میگیرد. در برخی مواقع در قسمت زیره این کفپوش از چسب صنعتی استفاده میشود و با توجه به ابعاد و مساحت فضا قابلیت برش آسان و کات کردن با کاتر را دارد.

کاربردهای کفپوش گرانولی:

کفپوش های گرانولی دارای کاربردهای بسیاری هستند و در بسیاری مکان ها مانند باشگاه بدنسازی, مهدکودک, پارک و … برای جلوگیری از آسیب دیدگی احتمالی ناشی از افتادن و زمین خوردن کودکان, ورزشکاران و …  مورد استفاده قرار میگیرند.کفپوش باشگاهی از پرطرفدار ترین نوع این کفپوش هاست .

– استفاده در باشگاه های بدنسازی: از کفپوش های گرانولی در باشگاه های بدنسازی جهت تامین و حفظ امنیت ورزشکاران و تجهیزات و وسایل ورزشی استفاده میشود زیرا کفپوش های گرانولی از خاصیت ارتجاعی مناسب برخوردارند و نقش ضربه گیر را دارند. بیشترین استفاده از کفپوش های گرانولی در باشگاه های ورزشی و بدنسازی است.

– استفاده در پارک و محیط بازی: استفاده از کفپوش های گرانولی در محیط بازی و پارک یکی از موارد ضروری است که حتما باید رعایت شود چرا که با وجود وسایل بازی مانند تاب, الاکلنگ, سرسره و … احتمال افتادن و آسیب دیدگی کودکان وجود دارد برای پیشگیری از اتفاقات و حوادث احتمالی و حفظ امنیت کودکان در این محیط ها باید از کفپوش های گرانولی کمک گرفت.

– استفاده در حیاط و محیط مهد کودک: در اغلب مهد کودک ها برای مراقبت از وسایل و ابزار کودکان از کفپوش های گرانولی استفاده میشود همچنین استفاده از این نوع کفپوش ها در حیاط مهد کودک محیطی امن برای آن ها ایجاد میکند. استفاده از کفپوش های گرانولی رنگی در طرح های متنوع و شاد در افزایش خلاقیت, شادی و افزایش انرژی آن ها بسیار تاثیرگذار است.

– استفاده در فضای عمومی پیاده روی: در فضاهای عمومی پیاده روی و اغلب پارک ها از کفپوش های گرانولی استفاده میشود. مزیت استفاده از این نوع کفپوش ها در این مکان ها هموار کردن و مسطح کردن قسمت های ناهموار و پستی بلندی هاست. علاوه بر این مورد کفپوش های گرانولی با داشتن قابلیت ارتجاعی عمل پیاده روی و راه رفتن را لذت بخش کرده و از فشارهای اضافی که ممکن است در حین راه رفتن به پا وارد شود جلوگیری میکند.

– استفاده در مترو: در فضای مترو ها به علت شلوغی و رفت و آمد زیاد از کفپوش های گرانولی استفاده میشود زیرا این نوع کفپوش ها دارای مقاومت و دوام بالایی هستند.

– استفاده در پشت بام: استفاده از کفپوش های گرانولی در محیط پشت بام میتواند عایق خوبی باشد چرا که اینگونه کفپوش ها دارای دوام و مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی و … هستند.

– استفاده در ساخت آلاچیق: از کاربرد های دیگر کفپوش های گرانولی استفاده از آن برای کفپوش آلاچیق است.از اینگونه کفپوش ها  در محیط حیاط و باغ جهت پوشاندن قسمت کف آلاچیق استفاده میشود که تاثیر بسیاری در زیبایی و جذابیت محیط دارد.

– استفاده در مراکز صنعتی: از کفپوش های گرانولی برای کف مراکز صنعتی جهت مراقبت و امنیت بیشتر دستگاه ها, قفسه ها و … استفاده میشود.

– استفاده در فضاهای شهری, تفریحی و گردشگری: کاربرد مهم دیگر کفپوش های گرانولی استفاده از آن ها در برخی قسمت های  فضای شهری, فضاهای تفریحی, گردشگری و … جهت زیباترشدن, یکپارچگی و مسطح شدن برخی قسمت های فضای شهری و … است.

سخن پایانی

استفاده از کفپوش های گرانولی علاوه بر داشتن مزایا و ویژگی هایی مانند ضربه گیری عالی و خاصیت ارتجاعی بالا و مناسب میتواند نقش موثری در بازیافت و استفاده مجدد محصولات زائد پلاستیکی و کاهش لاستیک و پلاستیک های رها شده در فضای آزاد و طبیعت داشته باشد و به محیط زیست کمک کند. بنابراین خرید این نوع کفپوش یک انتخاب مناسب برای محیط باشگاه بدنسازی, پارک, مهد کودک, مراکز صنعتی و … است. برای خرید کفپوش های گرانولی با کیفیت تضمینی و مطمئن و اطلاع از قیمت انواع آن ها میتوانید به سایت www.powerkafpoosh.com مراجعه کنید. و یا با شماره مدیر فروش به رقم 09129402663 و 09374882819 تماس بگیرید.

کفپوش تاتامی چیست ؟

برای معرفی کفپوش تاتامی ابتدا باید به معرفی فوم eva بپردازیم .چرا که تاتامی از جنس فوم می باشد.

فوم eva

فوم eva از جمله ی فوم های صنعتی است، که از نوعی اسفنج پلیمری ساخته شده است،
EVA مخفف Ethylene Vinyl Acetate و یا اتیلن-وینیل استات میباشد. ساخت ورق EVA به وسیله واکنش کوپلیمریزاسیون بین وینیل استات و اتیلن صورت می‌گیرد. این ماده پلیمری گرمانرم میباشد که در زمینه‌های متعدد نظیر کفش، کفپوش‌های فومی، کفپوش تاتامی، تخته استپ، تجهیزات ورزشی، پوشش کابل و فوم‌ های ارتوپدی استفاده می‌ گردد . معمولا 10 تا 40 درصد وزن ورق EVA را وینیل استات تشکیل داده میباشد. مواد پلی اتیلن یکی‌از دیگر از عنصرها اصلی برای ساخت و ساز فوم EVA میباشد.  تغییر‌و تحول در ترکیبات، میزان افزودنی‌ ها و نیز رفتار کاتالیزورها در روند ساخت‌و‌ساز فوم برروی تراکم، سختی، رنگ، انعطاف پذیری و غیره اثر می گذارد.
مواد فوم EVA دارنده ساختار سلولی بسته میباشند. آن ها دارای عملکرد فوق‌العاده ایمن می باشند برای مثال اینکه در مقابل آب و رطوبت، مقاوم میباشند، یک عایق حرارتی بسیار خوب به شمار می آیند و دارای دوام طولانی مدت میباشند.
ذرات پلاستیکی اتیلن وینیل استات، پلی اتیلن، بهبود دهنده فوم، روان کننده و پودر طلق مواد اصلی EVA را تشکیل می‌دهند.

تولید فوم eva
ساخت این فرآورده در کارخانه ای بزرگ و مجهز انجام می گردد. مواد اولیه ی مرغوب و بهداشتی طبق فرمول های خاص که به وسیله مهندسین و کارشناسان حرفه‌ای تعریف گردیده به‌این کفپوش ها تبدیل میشوند . برای ساخت‌و‌ساز این کفپوش ها از دستگاه های به روز و توسعه یافته استفاده می‌شود تا در پایان محصولی باکیفیت و استاندارد در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد.

نحوه ی ساخت فوم EVA
روش تولید ورق های فوم EVA شامل ۴ فرآیند میگردند.
آماده سازی فرمول برای مواد اولیه ی پلاستیکی فوم EVA داشتن یک فرمول شیمیایی دقیق از قبل می‌تواند شروع خوبی برای تولید کیفیت مطلوب فوم EVA باشد. در ابتدای کار، تکنسین ها می بایست با تمرکز روی نسبت مواد اولیهی پلاستیکی و کاتالیزورهایی که با هم مخلوط میشوند کار نمایند. مواد اصلی شامل ذرات پلاستیکی پلی اتیلن و اتیلن وینیل استات کوپلیمر، پودر تالک و پرکننده کربنات کلسیم ، عامل کف کننده  AC ، عامل اتصال عرضی DCP  ، پروموتور کف کننده اکسید روی ، عامل روان کننده اسید استئاریک میباشد. علاوه بر عنصرهای اساسی نام برده ، برای نشان دادن مواد فوم EVA ، از برخی مواد کمکی ضروری برای ساخت آن استفاده میشود. رنگ سیاه و سفید رنگ معمولی فوم EVA میباشد. برای ایجاد انواع فوم EVA رنگی ، مستربچ رنگی به صورت گسترده ای در تولید به کار گیری می‌گردد تا مواد فوم EVA را به رنگ کردن نشانه دهد. همچنین برای ارتقا عایق حرارتی و آتش ورقه فوم EVA ، مواد افزودنی مقاوم در مقابل آتش را به فرمول شیمیایی اضافه می‌کنیم. ضمن این ، برای بسته بندی فوم EVA دستگاه های الکترونیکی گران بها ، میتوانیم از مواد ضد استاتیک برای ایجاد مواد فوم EVA ضد استاتیک به کارگیری کنیم . بعداز اینکه کل مواد اولیه ی شیمیایی به خوبی بررسی و آماده شدند ، می‌توانیم به سراغ پروسه بعدی برویم. پردازش میکسر Banbury زمانی که نسبت قابل قبولی از مواد اولیه و افزودنی های پلاستیکی را در اختیار داریم ، اپراتور تولید ما آن‌ها را در ماشین آلات میکسر Banbury ما قرار می‌دهد. میکسر داخلی دارنده محیط ای تماماً محکم میباشد که گنجایش کافی برای نگهداری مقدار زیادی از مواد اولیه ی ساخت را داراست. همینطور بسیار کارآمد عمل می نماید و برای تولید انبوه حجم و وسعت زیاد بسیار موءثر میباشد. در‌این فرآیند ، مواد مهیا گردیده قبلی با حرارت و فشار داخل ادغام شده ترکیب شیمیایی میگردند. برای تلاش حقیقی ، تکنسین ها بایستی دما و فشار گرمایش مطلوب میکسر داخلی را تهیه نمایند. بعداز بازه ی زمان مشخصی که اپراتور پیش از این راه اندازی نموده است ، پردازش مواد اولیه میتواند به اتمام برسد. مواد اولیه EVA با بقیه مواد پلاستیکی و کاتالیزور مخلوط می گردند. آن‌ها اساسا مواد جامد می باشند و اکنون زیر تأثیر گرما و فشار زیاد تبدیل به چسبندگی مانند سیب زمینی پوره شده می گردند. ورق مواد EVA که به وسیله اکسترودر و نوار نقاله پردازش می‌گردد وقتی که ترکیب پلاستیکی پوره شده را در اختیار دارید ، اپراتور کارخانه آن را در خارج کننده اداره می نماید. پیش از راه‌اندازی اکسترودر ورق ، تکنسین ها می بایست سرعت فعالیت مطلوب دستگاه را تهیه و تنظیم نمایند. همینطور آنان با تمرکز فعالیت خواهند کرد تا مطمئن شوند که ورق های فوم اکسترود گردیده از ضخامت مطلوبی بهره مند بوده و برای روند کف کردن به کار گیری می‌گردد. بعد از قرار دادن درون اکسترادر ​​، ادغام پلاستیکی له گردیده با فشار زیاد تولید گردیده به وسیله دستگاه فشرده میگردد. غلتک های فلزی بزرگ نوار نقاله پیش از شروع همه چیز با سرعت فعالیت مطلوب تهیه گردیده است.

 

ویژگی فوم EVA
این فوم یک جایگزین مطلوب برای لاستیک طبیعی ، وینیل ، نئوپرن ، پلی اورتان و فوم PVC ، کامپوزیت چوب ، نمد ، فایبرگلاس و پشم معدنی می باشد. مواد فوم EVA به صورت مشخص و معلوم براق و شفافیت خوبی را ایجاد می نماید ، در دماهای پایین قوی می‌ماند ، مقاومت خویش را در مقابل اشعه ماوراء بنفش و ترک خوردگی محافظت می نماید و دارنده خواص ضد آب میباشد.
جذب ارتعاش و ضربه ، مقاومت در مقابل آب و هوا و مواد شیمیایی ، عایق حرارتی و صوتی ، دوام و استحکام بالا حتی‌د‌ر دمای بسیار پایین و انعطاف پذیری ، مقاومت در مقابل فشرده سازی ، شناوری و جذب آب کم، امکان شستشو از خصوصیت های این فوم است.
آن‌ها دارنده بسیاری از عملکردهای خوب به عنوان مثال مقاومت در مقابل آب و رطوبت عالی ، جذب ضربه ، عایق حرارتی قوی و دوام بسیار بالا و غیره می‌باشند. به راحتی میتوانید این فوم ها را در سایزهای دلخواه برش دهید.
این فوم ها دارنده کیفیت بالایی می‌باشند و سطح قابل شستشو ، خاک یا این که گرد و غبار را به دام نمی اندازد و به راحتی تمیز میشود .
EVA، سبب صرفه جویی در انرژی و سرعت بسته بندی سریع میشود.
ازآنجاکه فوم EVA فوق العاده بادوام و قدرتمند میباشد ، میتواند دمای شدید را تحمل نماید و به همین دلیل  جهت به کارگیری در مواقعی میباشد که دارای گرمای بالایی دارا هستند.

کاربرد فوم EVA
1- این فوم نسبت به آب و رطوبت مقاوم میباشد و به جهت چگالی بسیار کمی که دارد
روی آب آویزان میمانند. به همین خاطر در امکانات نیروی دریایی کاربرد بسیاری دارد.
2- کاربردهای اساسی دیگر این کالا در صنعت پزشکی میباشد، که بعضی از آنان عبارت اند از : کفش طبی، گردن بند طبی، ارتوپدی و …
3- در شاخه ی ورزشی، که دربرگیرنده کفپوش تاتامی، دمبل شنا، آجر یوگا، مت یوگا، تخته استپ، دوقلو شنا و … می گردد.
4- به جهت ظرافتی که دارد
و همچنین ضربه گیر بودن، از این فوم ها برای جعبه بسته بندی نظیر باکس ابزار، امکانات حساس و …
5- از
کاربردهای دیگر فوم eva، به کارگیری برای تولید لوازم بازی کودکان مثل : پازل تخت فومی، بازی منچ، مارپله، دومینو و شطرنج میباشد.
6- این فرآورده جاذب صدا میباشد و امتیازی مثبت برای اتاق‌ های ورزش و کار محسوب میشود. همینطور امروزه بیشتر مهدکودک ها از این فوم تحت عنوان کفپوش مهد کودک و دیوارپوش به کارگیری می نمایند.

کفپوش تاتامی، کفپوشی میباشد که با استعمال از فوم eva قابل انعطاف با قابلیت و امکان بازگشت پذیری بالا ساخت و ساز می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ارتباط مستقیم با واتساپ
ارسال پیام به کارشناس فروش